V rámci projektu místního akčního plánu rozvoje vzdělávání (CZ.02.02.XX/00/23_017/0008378) se pro rodiče i učitele z Berounska koná na podzim několik zajímavých seminářů:
17. 10. Seminář práce s knihou a čtenářská gramotnost
Seminář je určen pro pedagogy 2. stupně Z, koná se od 14 do 17 hoin v Městské knihovně Beroun v prostorách Klubu důchodců v 1. patře. Lektorkou je Klára Smolíková, spisovatelka, scenáristka, publicistka, lektorka a metodička, která působila jako vedoucí vzdělávání v Národním muzeu v Praze a Husitském muzeu v Táboře. Několik let pracovala na Pedagogické fakultě, kde vedla kurz mediální výchovy, deset let učila na střední škole. Je autorkou řady metodických materiálů a učebnic. Účastníci se seznámí se strategiemi, jak motivovat žáky k aktivnímu vyhledávání a prozkoumávání knih, k diskuzím o nich a k samotnému čtení. Program nabízí praktické tipy, jak se orientovat v záplavě knižních titulů, a věnuje se současnému knižnímu trhu, literárním cenám a čtenářským webům. Zaměříme se také na komiksy, populárně naučnou literaturu, časopisy a audioknihy, a srovnáme knihy s ostatními médii. PŘIHLÁŠENÍ do 2. 10. ZDE
21. 11. Seminář Děti online aneb Jak vychovat digitálně zdravou generaci
Seminář se koná od 17 do 19 hodin v Městské knihovně Beroun v prostorách Klubu důchodců v 1. patřea je určen rodičům a pedagogům 2. stupně ZŠ. Seminář vede psycholog Michal Samuelčík, který se specializuje na vliv digitálních technologií na zdraví a celkový wellbeing, seniorní lektor spolku Replug.me, který vede mladé lidi ke zdravému vztahu k technologiím i sobě samým. Zjistíte, co je a není digitální závislost a jak zdravě vybalancovat online a offline čas. Dozvíte se, jak digitální technologie ovlivňují psychické zdraví, soustředění, spánek a rozvoj osobnosti. Naučíte se, jak s dětmi komunikovat o online světě.Součástí semináře bude také diskuze, která vám umožní klást lektorovi dotazy. Přihlášení předem není nutné, rezervace míst je však možná e-mailem na vzdelavani@knihovnaberoun.cz.